0224 999 46 57
Adres : 23 Nisan Mah Köroglu Cad No 15b /10 Nilufer Bursa

Telefon : 0224 999 46 57
KALICI MAKYAJ ve KAŞ KONTÖRÜ
KALICI MAKYAJ ve KAŞ KONTÖRÜ

KALICI MAKYAJ ve KAŞ KONTÖRÜ

Makyaj kadın bakımının en önemli parçalarından birisi ve kadınların vazgeçemediği makyaj yapma uygun vakit yoksa büyük eziyetlerden birisi haline gelebiliyor. Makyaj yapılmadan dışarı çıkıldığında yaşanan stres, sinir ve rahatsızlık duygusu psikolojik olarak büyük etkiler göstereren bütün bir günü mahvedebiliyor.İşte kalıcı makyaj bu soruna çözüm için üretilmiş durumda ve vakti kısıtlı olanlar için büyük bir kurtarıcı durumunda.Ayrıca kozmetik malzemelere alerjisi olanlar, sporcular, hassas bölgelere sahip olanlar, işleri dolayısıyla kendine vakit ayırmakta zorlanan ve devamlı iyi, bakımlı görünmesi gerekenler arasında da çok popüler bir uygulama.

Kalıcı Makyaj Nedir, Nasıl Yapılır?

Kalıcı maktaj en kısa tabiriyle acısız bir medikal operasyon ve yerel anestezi ile de uygulanabiliyor. Hazırlanan anti alerjik boyalar derinin hemen altına enjekte ediliyor ve herhangi bir şekilde kokuya ve zararlı etkilere sebep olmuyorlar. Bir nevi dövme benzeri kozmetik uygulaması diyebileceğimiz kalıcı makyaj yüzde ve vücutta yer alan çok büyük olmayan kusurları örtmekte başarılı ve bakımlı, genç görünmek isteyenlerin tercihleri arasında.

Kalıcı Makyaj Hangi Bölgelere Yapılır?

Kalıcı makyajın temel olarak uygulandığı bölgeler arasında dudaklar, göz ve kaşlar yer alıyor. Ancak herhangi bir rahatsızlık neticesinde kirpik, saç dökülmesi, göğüs ucu sorunları ve derideki renk değişimleri sorunlarına sahip olanlar için de bir çare durumunda olabiliyor.

Kalıcı Makyaj Zararlı Mı?

Kalıcı makyajda kullanılan boyalar kimyasal malzemeler olmadıkları için özel maddelere karşı alerjisi olanlar hariç herhangi bir zarar teşkil etmiyor. Bu durum da uygulama öncesi hazırlanan alerji testleri ile en baştan tespit ediliyor.

Bu kimyasal olmayan yapısından dolayı üç beş yıldan daha uzun süre dayanmayan kalıcı makyajı bu süreler içerisinde yenilemek de gerekiyor. Eğer yaptırdığınız kalıcı makyajdan sıkıldıysanız bu elbette sizin için bir avantaj haline de gelebilir.

Kaş Kontürü Nasıl Yapılır?

Kaş insan yüzündeki en önemli kısımdır. Kaş şekliniz karekterinizi ve duygularınızı ele verir. Binbir çeşit kaş şekli vardır ve uzman ellerden geçmeyen kaşlar bakışların anlamsızlaşmasına neden olur. Rengi, gürlüğü, kavisi, şekli yüzünüzle uyumlu mu çok önemlidir. Kaşları daha güzel görünüme kavuşturmak için çok çeşitli yöntemler vardır. Daha önceden evinizde doğal yöntemlerle yapabileceğiniz geçici kaş kalınlaştırma yöntemlerini sizinle paylaşmıştık. Şimdi sıra kalıcı makyaj yönteminde. Son zamanların modası olan ve birçok ünlünün tercih ettiği kaş kontürü yani kalıcı makyaj uygulamasını sizlerle paylaşmak istedik.

 

Öncelikle bu işi kendi evinizde yapmanız imkansız! En az 2 yıl dayanıklı olan kaş kontürü kesinlikle uzman ellerle yapılmalıdır.

 

Kaş Kontürünü Kimler Uygulayabilir?

1- Doğuştan kaş şekli ve rengi problemli olanlar

2- Sürekli cımbızla yanlış alımlara bağlı olarak kaşları seyrekleşmiş yada küsmüş olanlar

3- Daha kavisli kaşlara sahip olmak isteyenler

4- Kaşları düşük ve küskün bir ifadeye sahip olanlar

5- Kaşlarını kalınlaştırmak isteyenler

6- Yaralanma yada yanık gibi istenmeyen durumlar sonrasında kaşsız kalanlar

7- Kontakt lens kullananlar

8- Elleri titreyen yada kendi kendine makyaj yapmakta zorlananlar

Kaş Kontürü Nasıl Yapılır?

Uygulama öncesinde kaş bölgesine tropikal anestezi yapılır. Kontür, ultra ince uçlu bir iğneyle cildin sadece en üst tabakasına yumuşak hatlar çizilerek uygulanır. İğneler tek kullanımlıktır. Kendi kılınızla aynı yönde doğal çizgiler atılır.

Kaş kontüründe kullanılan üç teknik vardır.

1- Kaş tasarımı çizildikten sonra tasarımın tamamını kalıcı makyaj boyası ile boyamak.

2- Kaş tasarımı çizildikten sonra sanki kaş kılı varmış gibi incecik kıl şekilleri çizmek.

3- Kaş tasarımı çizildikten sonra kaş tasarımı bölgesini kalıcı makyaj boyası ile hafifçe gölgelendirmek.

Sadece kahverengi tonlarında cilt renginize en uygun renk seçilir. Kontür boyası bitki ve minerallerden elde edilen 0 steril, antibakteriyel özelliğe sahip ve alerji testinden geçirilmiş boyalardır. Uygulama esnasında kaş uyuştuğu için acı hissedilmez fakat hafif kanamalar olabilir. Uygulama sonrası 2 gün boyunca kaşlara su değdirilmez. Yıkandıktan sonra çok koyu görünen renk doğal hale gelir. Bir seans yaklaşık 2 saat sürer. Tüm işlemler 2 seansta biter. İlk seansta kaş tasarımı yapılarak makyaj uygulaması yapılır ve düzene girer. İkinci seansta ise rengi açılan yerler varsa düzeltmeler yapılır. Birkaç gün içinde kaş diplerinde küçük küçük kabuklanmalar olur. Bir hafta boyunca kaşlar özel nemlendirici ya da vazelinle nemlendirilerek kabukların daha çabuk atılması sağlanır. Kabuk atımı yani soyulma kendiliğinden olmalıdır ki altta boya deri altına yerleşebilsin. Kabukların hepsi döküldükten sonra kaşlar tamamen doğal rengine kavuşur.

İstek üzerine yaptırdığınız kalıcı makyajınızı sildirebilirsiniz. Fakat en kaliteli yerlere başvurmak ve en az 2 yıl rahat etmek en güzeli. Sizin için en iyi şekilde tasarlanmış kaşlarla kendinizi daha genç ve güzel hissedersiniz.

 

 

 

 

Bu site, Sitesepeti ve Solido Grup güvencesi ile hazırlanmıştır. Copyright © 2014